08. 11. 2023

Patizon

Petra Kovalčíková

Patizon je mladá česká firma, která si nekompromisní kvalitou a důrazem na detail již získala nespočet věrných zákazníků doma i v zahraničí. Dle jejich hesla “S pytlem ven!” je nabízet spacáky a další outdoorové vybavení, které má zpravidla co dočinění s peřím, tedy jedním z nejtradičnějších a dodnes nejpoužívanějších izolačních materiálů ve světě outdooru. Pokud tě zajímá peří jako takové a rád by ses o něm dozvěděl první poslední, tak si poslechni náš podcast s firmou Patizon.

I v zimě jako v létě

Patizon od ostatních výrobců péřových spacáků odlišuje především do detailu promyšlená konstrukce spacích pytlů – i u jejich základní řady spacáků, mezi kterými najdeš třeba ultralehký letní spacák Patizon DPRO 290, jsou poloautomatické zipy YKK, díky kterým nebudeš se zipem bojovat ani potmě. Řada DPRO je plněná kvalitním bílým kachním peřím o plnivosti 700 cuin, které tě u hřejivějších modelů, jako je DPRO 590, udrží celou noc v teple i z jara a na podzim. 

Jejich vyšší řadě kraluje především univerzální lehký spacák Patizon G400. Ten je naplněn kvalitním a eticky získávaným peřím s certifikací RDS o plnivosti 850+ cuin a jeho hlavní vychytávkou je syntetický límec s materiálem Climashield skvěle odolávající vlhkosti, kterou si do spacáku v noci nadýcháš. V repertoáru Patizonu najdeš ale kromě ultralehkých třísezónních spacáků i opravdové expediční kousky do tuhých mrazů, jako je Patizon G1100. U všech spacáků se přitom výrobce snaží využívat především recyklované materiály, jako je léty prověřený nylonový materiál Pertex Quantum, nebo dokonce recyklované zipy od legendárního japonského výrobce YKK.

Patizon se sice řadí mezi špičky ve výrobě péřových spacáků, ale už nějakou dobu se zaměřuje i na výrobu kvalitního, především péřového oblečení. Jejich řada hybridních zateplovacích bund ReLight potěší každého, kdo při všech svých outdoorových aktivitách rád zůstává v teple a suchu.

Kousek domova na cesty

Díky tomu, že Patizon sídlí, vyrábí a inovuje v České republice, má tato firma nejen skvělý dohled nad kvalitou, ale může svým příznivcům nabídnout i bezkonkurenční zákaznický servis. Pokud se ti tedy něco se spacákem či péřovkou od Patizonu stane, tak ti ji obratem zvládnout profesionálně opravit. Samozřejmostí je i profesionální praní a čištění spacáků, které jednou za čas přijde vhod každému spacímu pytli – údržbu spacáku si jednoduše objednáš přímo na e-shopu prodejce.

Ve spacácích od Patizonu se jednoduše budeš cítit jako doma pod peřinou i na druhém konci světa.

Další články

Přejít na blog

×