Jetboil

V posledních 20 letech se Jetboil stal synonymem pro ultrarychlé a kompaktní varné systémy na cesty. Ať už potřebuješ bleskově uvařit vodu pro dehydrované jídlo, připravit večeři pro skupinu nebo zdoláváš vrcholy v náročných podmínkách, v nabídce Jetboil najdeš ideálního parťáka, který se postará o tvůj žaludek.

Americká značka Jetboil je známá především pro své unikátní a revoluční přenosné vařiče s neuvěřitelně širokým spektrem využití, jako je turistika, kempování, horolezectví a další aktivity v přírodě. Jetboil nabízí vařiče v kategorii od těch ultralehkých až po komplexní kempingové varné systémy. Jetboil vařiče jsou prostě rakety, které po zapálení jedou na plný výkon a bleskově uvaří vodu na čaj, kafe i zalití dehydrovaných jídel.

Jak varné systémy Jetboil fungují

Unikátní systém vaření Jetboil zahrnuje detailně promyšlenou varnou nádobu, integrovaný tepelný výměník a větruvzdorný design pro rychlé vaření s minimální spotřebou paliva. Tato efektivita znamená, že můžeš rychle uvařit a připravit jídlo v různých povětrnostních i terénních podmínkách, což je žádoucí a zásadní například při výstupu na několikatisícové vrcholy hor nebo na opravdu dlouhých trecích, kde je každý gram paliva i každá tvoje minuta drahá. Umělohmotný izolační kryt tepelného výměníku umožňuje bezpečně manipulovat s nádobou bezprostředně po sejmutí z hořáku.

Kombinace inovativní technologie a kompaktního designu

Společnost Jetboil byla založena v roce 2001 Dwightem Aspinwallem a Perrym Dowstem v americkém New Hampshire, s cílem vytvořit systém vaření, který bude rychlý, efektivní a snadno přenosný. Sami byli totiž při svých outdoorových dobrodružstvích zklamaní a frustrovaní z těžkých a neohrabaných plynových vařičů a lahví. A tak přišli s dosud nevídaným varným systémem, který naprosto změnil vaření venku v přírodě. Technologie FluxRing®, kterou Jetboil představil, kombinuje integrovaný výměník tepla pro vysoce účinný přenos tepla a inovativní, velice kompaktní design. Za své produkty získali již řadu ocenění a není tedy divu, že varné systémy Jetboil jsou jedny z nejpopulárnějších kempingových vařičů na světě. Oblíbil si je například i horolezec, cestovatel a filmový dokumentarista Mára Holeček, který se stal českým ambasadorem této značky.

Jetboil a Gramino.cz

Jetboil vařiče jsou naprosto bezkonkurenční v rychlosti vaření a minimální spotřebě plynu. Na jejich vlajkovém varném systému Jetboil Flash uvaříš půl litru vody přibližně jen za 1,5 minuty. Vařiče Jetboil jsou ideální především na rychlé uvaření vody, se kterou si pak zaliješ čaj, cestovní kávu (doporučujeme např. Drip It nebo The Brew Company) nebo předem připravená dehydrovaná jídla na cesty.

V naší nabídce najdeš i nejlehčí varný systém od Jetboilu – Stash Stove Kit, který váží pouhých 200 gramů (dohromady vařič i hrnec o objemu 0,8 l). Ostatní varné systémy jsou sice o něco těžší, ale zase disponují řadou vychytávek, jako je například regulátor výkonu a plamene (Minimo, Micromo a Sumo.).