Naši ambasadoři a spolupráce

V týmu se to lépe táhne a někdy se i nenápadná spolupráce přerodí v celoživotní přátelství plné společných zážitků a treků. Naší prací žijeme a rádi podporujeme stejně nadšené blázny a podivíny. Do našeho týmu již bezpodmínečně patří:

DvaNaTahu | Martin Benc a Jakub Jonáš

Martin a Jakub jsou součástí naší Gramino rodiny již od roku 2021. Sluší se říct, že naše paměť na osudný den zahájení spolupráce je mírně rozostřena zlatou kapalinou. Pověstné duo, které nepohrdne škopkem ani náročnějším trailem a horskou výzvou. Na první pohled možná svérázní týpci s vytříbeným humorem, my však dobře víme, že jsou to dobráci, kteří nenechají parťáka na holičkách.

Na svém seznamu dálkových trailů mají zářezy jako Pacific Crest Trail (4 286 km v USA), Cestu hrdinů SNP (770 km Slovenskem) a Kungsleden Trail (440 km Švédskem) a mnoho dalších.

Pokec o jejich přechodu Kungsleden Trailu si můžeš poslechnout v prvním dílu našeho podcastu Život na treku. Na našem blogu pak najdeš řadu Martinových tipů a recenzí, které patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější články našeho blogu. Pro bezprostřední zážitky z jejich cest (a taky návštěv hospod) tě odkážeme na jejich instagram @dvanatahu nebo facebook.

Více o nich, jejich cestovatelských úspěších a nejoblíbenějších produktech se dozvíš na jejich profilu: ➡️ PŘEJÍT NA PROFIL DVANATAHU ⬅️

Vagabundi na cestách | Luba a Banán

Vagabundy, neboli Lubu Svobodu a Romana Vojvodíka (alias Banána), vám určitě nemusíme představovat. Šílenější dvojku dobrodruhů si ani nedokážeme představit – na cestách jsou téměř nepřetržitě od své plnoletosti. Kluky jsme náhodou potkali začátkem roku 2022 a po zjištění, jakou akci plánují, jsme věděli, že je chceme podpořit.

Seznam jejich bláznivých akcí jen roste a roste… V 18 letech se vydali Pěšky k moři, v 19 letech dali výpověď v práci a vydali se Pěšky na Saharu. V současnosti probíhá jejich zatím největší a nejšílenější projekt Pěšky přes půl planety, což v jejich podání znamená 24 000 km pěšky z Bali až do jejich rodného Frenštátu pod Radhoštěm. O této cestě jsme si s nimi povídali v sedmém díle našeho podcastu.

Sledovat jejich počínání můžeš na jejich instagramu @vagabudni_na_cestach a určitě doporučujeme odebírat i jejích kanál na Youtube.

Podrobnější informace o jejich cestách i jejich oblíbených produktech se dozvíš na jejich profilu: ➡️ PŘEJÍT NA PROFIL VAGABUNDŮ NA CESTÁCH ⬅️

Pavlína Adam

Pája je relativně nový přírůstek do naší Gramino rodiny. Dohromady jsme se dali v únoru 2023 na společné polární výpravě ve Švédsku. Její cestovatelská historie a schopnost bavit se několik hodin třeba jen o toaletní lopatce ji u nás zajistily právoplatné místo. Když se tahle holka do něčeho pustí, tak to rozhodně dělá naplno a pořádně.

Kromě Great Himalaya Trailu (1 700 km, Nepál), který prošla jako první Češka, má také zářezy z Pacific Crest Trailu (4 286 km, USA), Jordan Trailu (650 km, Jordánsko) a spousty dalších GR tras. Pája ale nechodí jen daleko, často a ráda se vydává i vysoko. Na jaře v roce 2023 si vymyslela projekt 6•6k•6, tedy výstup na šest chilských šestitisícových vrcholů během šesti dnů. V létě téhož roku se pak pokusila zdolat osmitisícový Broad Peak v Pákistánu.

Zahlédnout Páju na domácí půdě je opravdu vzácnost. Pokud zrovna někde necestuje sama nebo se svou parťačkou Sarah, tak nejspíš průvodcuje pro brněnský Expedition Club.

Doporučujeme si poslechnout o jejím extrémním přechodu Great Himalaya Trail náš společný podcast nebo si přečíst její recenze vybavení na našem blogu. Sledovat její počínání můžeš na @pavlina_adam.

Více o jejích cestách a oblíbených produktech se dozvíš na jejím profilu:
➡️ PŘEJÍT NA PROFIL PAVLÍNY ADAM ⬅️

Marek Rybář

Marek se během svého cestování na Novém Zélandu v roce 2016 dostal k fotografování přírody a krajiny a od té doby jej to nejen nepustilo, ale stal se z něj dokonce profesionální fotograf na volné noze. Pořádá fotografické workshopy a kurzy ve velmi atraktivních zahraničních lokalitách, vytváří online tutoriály a další obsah pro sociální sítě. Přes zimu se živí i jako lovec polárních září, když průvodcuje turisty v norském městě Tromsø. Od té doby procestoval i zkusil žít v mnoha zemích.

Jeho vášeň pro cestování a fotografování ho přivedla i k dálkových trekům. A to nás zase přivedlo k němu. Slovo dalo slovo a stal se z něj náš další ambasador.

Marek má na svém kontě především kratší známé evropské treky jako Alta Via 1 v Dolomitech (110 km), Tour du Mont Blanc (165 km), GR 131 na Tenerife (88 km), přechod Madeiry ze západu na východ (120 km) a jeden z nejhezčích treků světa – Laugavegur trek na Islandu (55 km). Vyzkoušel si i pár dní v roli poutníka na Camino de Santiago ze španělského městečka Sarria (112 km). Ze svých treků píše zápisky na svůj web i s praktickými tipy a radami. K jeho nejdelším počinům pak patří přechod španělskými Pyrenejemi po trase GR 11 (820 km), o čemž jsme si s ním dopodrobna povídali i v podcastu.

Doporučujeme sledovat jeho nádhernou fotografickou tvorbu na @marekrybarphoto i jeho cestovatelský profil @marekrybar.cz.

Více se o Markovi, jeho cestách a oblíbených produktech se dozvíš na jeho profilu: ➡️ PŘEJÍT NA PROFIL MARKA RYBÁŘE ⬅️Rádi také spolupracujeme na dalších smysluplných projektech, které jsou blízké našemu srdci. Ať už se jedná o projekty přímo z hikerské komunity, jiná extrémní počínání, nebo neziskové organizace. Za zmínku stojí:

Spolupráce s Holkou s Bucket Listem

Holku s Bucket Listem, neboli Lucku Kutrovou a jejího huskouna Marvela zná dneska už snad každý, kdo se jen trochu zajímá o dálkové pěší traily. Lucka přešla Pacifickou hřebenovku s “ultra heavy” výbavou a jak si můžeš poslechnout v našem 5. díle podcastu Život na treku, nejinak tomu bylo i během 151 dní, které strávila na evropských stezkách

Proto jsme se společně rozhodli na tom trošku zapracovat a začali jsme jí pomáhat výbavu na traily odlehčovat. Naše spolupráce začala už během jejího přechodu Stezky Českem a v současnosti pokračuje v rámci jejího dvouměsíčního přechodu Arizona Trailu v USA. Jaké vybavení jsme pro ni společně vybrali na tento pouštní trail, si můžeš poslechnout ve videu zde, nebo v prodloužené verzi na Lucčiném HeroHero.

Spolupráce s Adventurer App

Za mobilní appkou Adventurer stojí parta nadšenců do hikování, kteří chtějí umožnit prožívat nezapomenutelná dobrodružství jak zkušeným cestovatelům, tak i úplným začátečníkům. Poskytují bohatou databázi outdoorových tras po celé Evropě, především u nás v Česku a na Slovensku, v Rakousku, Itálii a okolních zemích.

S Adventurer App společně spolupracujeme na výzvách, tvorbě treků a členové Adventurer clubu se mohou těšit na další výhody našeho partnerství.

Více se o této vychytané appce dozvíš na jejich webových stránkách, ke stažení je dostupná pro Android i Iphone. Spoustu zajímavostí a tipů na treky sdílejí také na svém instagramu @adventurer.app_cz.

 

Finanční dary a podpora neziskových organizací

  • 2022 – Člověk v tísni a ADRA – humanitární pomoc Ukrajině
    V Graminou jsme vždy zastávali názor, že politika a světové dění do naší firemní komunikace nepatří, nicméně válka mezi Ruskem a Ukrajinou je úplně jiný šálek kávy. Proto jsme se rozhodli společně s našimi ambasadory podpořit celkovou částkou 70 000 Kč dvě neziskové humanitární organizace Člověk v tísni a ADRA, které přesně vědí, jak pomoci zasaženým rodinám, jak se organizovat a i jak využít finančních prostředků tam, kde je to nejvíce potřeba. Více o našem přispění si můžeš přečíst v článku zde.
  • 2023 – Hnutí Duha Šelmy – ochrana velkých šelem
    Pomáhat přírodě může každý, stačí na výletech do přírody a dlouhých trecích dodržovat zásady Leave No Trace. V Gramino ale věříme, že má smysl podporovat také organizace, které přispívají k ochraně přírody, zachování biodiverzity a udržitelného životního prostředí v globálnějším měřítku. A takovou organizací je i spolek Hnutí Duha Šelmy, který jsme se rozhodli v tomto roce finančně podpořit částkou 15 000 Kč. Jejich práce hraje zásadní roli v obnově a zachování zdravých populací vlků, medvědů a rysů, které jsou nejen důležité pro udržení ekologické rovnováhy, ale jsou také součástí našeho přírodního dědictví. Kromě toho se zaměřují i na osvětovou činnost a vzdělávání široké veřejnosti. Jirka Labuda, terénní pracovník Hnutí Duha Šelmy, byl i hostem a přednášejícím na našem Festivalu. Doporučujeme si poslechnout i náš společný podcast.
  • 2024 – Hnutí Duha Šelmy – ochrana velkých šelem
    Navázali jsme na spolupráci v předchozím roce a uspořádali akci, ve které jsme darovali 1 % z našich tržeb v červnu 2024 na ochranu velkých šelem. Podařilo se nám vybrat částku 28 000 Kč, kterou jsme nakonec zaokrouhlili na krásných 30 000 Kč. Vybraná částka bude použita především na monitoring a výzkum, vzdělávání veřejnosti a celkový chod organizace. Děkujeme všem, kteří se do naší akce zapojili a pomohli nám vrátit přírodě něco nazpět 💛. Všechny podrobnosti o této akci najdeš v tomto článku.

Cítíš se být na stejné vlně jako my, jsi kreativní a rád/a přiložíš ruku k dílu pro zodpovědné, bezpečné a hlavně naplňující dobrodružství v přírodě? Neváhej nás oslovit na emailu info@gramino.cz.

×