02. 03. 2022

Poslali jsme 70 000 Kč na humanitární pomoc Ukrajině

David Czempka

Úterý 24. 2. 2022 úplně změnilo naše vnímání jistot, bezpečí a hodnot moderního světa. V Graminou jsme vždy zastávali názoru, že politika a světové dění do naší firemní komunikace nepatří, nicméně válka mezi Ruskem a Ukrajinou je úplně jiný šálek kávy. Aktuální situace může natolik ovlivnit naše osobní i pracovní životy, že nechceme jen nečinně přihlížet.

Ukrajinu vnímám jako souseda přes ulici. V roce 2018 jsem zde trávil pár týdnů při přechodu karpatského oblouku a při otravě jídla měl možnost poznat štědrost místních lidí. Mám řadu přátel ve Lvově, Oděse a dalších městech z dob, kdy jsem se účastnil mezinárodních vzdělávacích projektů. Pro zajímavost, z našeho rodného města Třince je to vzdušnou čarou k nejbližším hranicím Ukrajiny pouhých 300 km. To je znatelně blíž, než z nejvýchodnějšího místa ČR na nejzápadnější. Z těchto a mnoha dalších důvodů stojíme ve válce s Ruskem za Ukrajinou. Společně s našimi ambasadory jsme se rozhodli jsme ji podpořit vlastními prostředky a možná tak inspirovat ostatní.

Hranice jsou plné dobrovolníku, lidé nabízí svá bydlení pro rodiny s dětmi a lidská solidarita nezná hranic. My přemýšlíme jak pomoct. Původní myšlenka byla darovat spacáky a karimatky, ne tedy ultralehké kousky z našeho obchodu, ale nakoupit levnější alternativy u jiných dodavatelů, abychom jich poskytli s našim rozpočtem co nejvíce. Situace se ale rychle mění a seznam potřebných prostředků také. Proto jsme se rozhodli, že nejefektivnější bude, když finančně podpoříme organizace, které každý den dělají maximum, aby zajistily vše potřebné pro rodiny na útěku. Humanitární organizace přesně vědí, jak pomoct zasaženým rodinám, jak se organizovat a jak využít finančních prostředků tam, kde je to potřeba.

Za zapojení mockrát děkuji:

Dohromady jsme společně poslali 70 000 Kč na organizaci Člověk v tísni a ADRA.

Jak můžete pomoct i vy?

Rozcestník pro všechny druhy ověřené pomoci naleznete na nově vzniklém webu pro pomoc Ukrajině – www.stojimezaukrajinou.cz.

„Pomáhat Ukrajině můžete mnoha způsoby. Rukama i hlavou, materiálně i finančně. Z terénu i z gauče. Vyberte si z mnoha možností, které jsme dali dohromady. A prověřili. #StandWithUkraine“ – citace z webu stojimezaukrajinou.cz

Komentáře

Další články

Přejít na blog

×