Vaky a organizéry

Jednoduchá organizace vybavení v batohu.

Pořádek dělá nejen přátele, ale i spokojený trek. Právě proto jsme do naší nabídky zařadili spoustu různých praktických úložných systémů od léty prověřených nepromokavých vaků od Sea to Summit přes kompaktní vaky s kompresními popruhy až po organizéry HMG Pods, které jsou lehké jako pírko. Pojďme se teď krátce podívat na to, jak a kam se vším tím vybavením, které sis napsal do gearlistu.

Je to v pytli, je to v suchu

Nepromokavé vaky (zvané také drybagy) a organizéry patří mezi základní výbavu každého nadšence do ultralightu. Díky nim své vybavení efektivně ochráníš před vodou i v nekonečném dešti a navíc si ho rozdělíš do úhledných balíčků. V batohu už jen tak něco neztratíš. Schováš do nich vše, co na treku musí zůstat bezpodmínečně v suchu – od péřových spacáků a oblečení, přes jídlo, až po drobnou elektroniku či doklady.

Mezi osvědčené výrobce lehkých, odolných a spolehlivých nepromokavých pytlů patří Sea To Summit, který v naší nabídce drybagů doslova kraluje. Vybírat u této značky můžeš mezi modely Lightweight nebo Ultra-Sil.

Vaky z řady Lightweight se vyznačují odolnějším materiálem a vyšším vodním sloupcem, ale jsou o něco těžší. Hodí se na náročnější podniky, kde se tvé vybavení může dostat do přímého kontaktu s živly a oděrem, jako je třeba bikepacking, nebo pokud plánuješ vak nosit připevněný venku na batohu. Pokud ti nejde o každý gram, ale chceš co největší životnost, je tohle ta správná volba.

Série vaků Ultra-Sil ti naopak nabízí skvělou ochranu proti vodě při mnohem lepší hmotnosti, takže bude jasnou volbou pro nadšence ultralightu a dlouhých treků.

Pokud chceš objemné věci sbalit do opravdu miniaturních balíčků, tak ti skvěle poslouží nepromokavé kompresní vaky eVac Compression Dry Bag UL (lehčí varianta) nebo eVac Compression Dry Bag (odolnější varianta).

Hlavně organizovaně

Kromě pevných nepromokavých vaků najdeš v nabídce Sea to Summit i síťované vaky, které zajistí skvělou organizaci věcí v batohu, snáz v nich odlišíš obsah a zpravidla mají i nižší váhu. Ideální jsou také na přehledné balení oblečení do nepromokavých batohů z různých technických materiálů.

Novinkou v naší nabídce jsou lehké a voděodolné pouzdra Hydraulic Packing Cube, které jsou perfektní na drobnou elektroniku, jako hygienická taštička, na oblečení a další věci, které chceš chránit před vlhkostí a nečistotami.

Veškeré nepromokavé vaky, pytlíky a obaly se vyrábí v mnoha různých velikostech, a tak si do nich pohodlně zabalíš vše od powerbanky až po péřový quilt či spacák, kde zároveň poslouží i jako kompresní vak – u jednotlivých spacáků se stačí podívat do našich doporučení. K organizaci vybavení v batohu existují dva různé přístupy – buď si vybavení můžeš přehledně rozdělit do několika menších drybagů, nebo si pořídíš jeden velký drybag, který poslouží jako nepromokavá vložka do batohu.

Každý gram nad zlato

Pokud patříš mezi skalní příznivce ultralightu, tak jistě znáš značku Hyperlite Mountain Gear (HMG), která se pyšní jedněmi z nejlehčích a přitom nejodolnějších kusů vybavení vyráběných ze skoro až kosmického materiálu Dyneema (DCF). V naší nabídce najdeš například jejich vyhlášené organizéry na vybavení HMG Pods, což jsou organizéry opatřené zipem, jejichž tvar přesně kopíruje průřez batohů Hyperlite Mountain Gear. V nabídce HMG najdeš i ale i ultralehký nepromokavý vak na vybavení.

Zobrazuji všech 25 výsledků

Ověřeno našimi zákazníky

100 % zákazníků nás doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.
Podívej se na naše recenze na Heurece.

Téměř celé ultralight vybavení mam z gramina, a určitě nenakupuji naposledy. E-shop nenabízí žádnych bambilion nesmyslných produktů, pouze kvalitní a funkční zboží, takže se nakupuje lehce :)
Anonym, před 2 měsíci
Bez připomínek, vše funkční, děkuji, TOM
Anonym, před 2 měsíci
vstřícné a rychlé jednání při výměně zboží
Anonym, před 2 měsíci

×