Podlážky

Ideální pod karimatku na bivakování nebo do stanu bez podlážky.

Ultralehké stany a přístřešky šetří váhu, kde se jen dá, a to i na tloušťce materiálu podlahy. Proto pokud chceš maximálně prodloužit životnost podlahy vnitřního stanu a v terénu nechceš složitě vybírat ideální místo bez kamínků a větví, bude se ti podlážka hodit. V zásadě se nabízí originální podlážky (footprinty) např. od Big Agnes, DD Hammocks či Sea To Summit, které jsou dělané pro konkrétní modely stanů, nebo oblíbená, lehká, skladná a levná fólie Tyvek.

Možná si říkáš, proč podlážka není ke stanům dodávaná přímo od výrobce a proč by sis vůbec nějakou měl pořizovat. Odpověď je jednoduchá – oproti zabudované podlážce stanu je samostatná podlážka mnohem univerzálnější a stejně jako klasická podlážka ochrání tvou nafukovací karimatku před zašpiněním či propíchnutím. Navíc s přídavnou podlážkou máš u některých stanů možnost postavit je v tzv. módu Fast Fly – jen přídavná podlážka s tropikem. Ne každý ji ale využije, a nám zde výrobci dávají možnost volby k dokoupení.

Pokud sáhneš po tarpu, plachtě, celtě nebo jiném přístřeší bez podlážky, tak dost možná přemýšlíš, na čem si ustlat, aby se ti nezašpinilo vybavení, nebyl jsi vystaven zemní vlhkosti a nepropíchla se ti tvoje drahá karimatka. Tady musíme znovu doporučit extrémně univerzální podlážku Tyvek – seženeš ji u nás ve verzi pro jednu nebo pro dvě osoby. Pokud by ti bílá barva Tyveku byla opravdu proti srsti, máme v nabídce taky o něco těžší, ale robustnější podlážku s kotvícími oky od Klymit ve dvou velikostech – Regular nebo Large.

V extrémní nouzi se pod větší podlážku také můžeš schovat při dešťových přeháňkách, nebo pod ní na příhodných místech přespat. Samostatnou podlážku, která není v konstrukci stanu přímo zabudovaná, lze při poškození vždy snadno vyměnit a přizpůsobit požadavkům konkrétního treku.

Zobrazuji všech 31 výsledků

Ověřeno našimi zákazníky

98 % zákazníků nás doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.
Podívej se na naše recenze na Heurece.

Téměř celé ultralight vybavení mam z gramina, a určitě nenakupuji naposledy. E-shop nenabízí žádnych bambilion nesmyslných produktů, pouze kvalitní a funkční zboží, takže se nakupuje lehce :)
Anonym, před 19 dny
Bez připomínek, vše funkční, děkuji, TOM
Anonym, před 20 dny
vstřícné a rychlé jednání při výměně zboží
Anonym, před 21 dny

×