Big Agnes

Pokud patříš mezi nadšence ultralightu, o Big Agnes jsi již určitě slyšel. Stany této značky patří mezi nejpoužívanější stany na dálkových trecích - ideálně kombinují nízkou hmotnost, dostatečnou odolnost a přitom nezapomínají na komfort. BA neustále tasí z rukávu nějaké novinky a své produkty konstantně testují a inovují.

Big Agnes se dnes již řadí mezi legendární americké outdoorové značky, a ne nadarmo – jejich stany, ale i spacáky a další vybavení, díky kterému se budeš cítit doma i na těch nejnáročnějších trecích, totiž dalece přesahují svět ultralightu a narazíš na něj u všech dobrodruhů od příznivců dlouhých treků, přes bikepackery až po milovníky prostých výletů do přírody. Není divu, že stany od Big Agnes se už několik let pohybují na předních příčkách nejpoužívanějších stanů na dlouhých trecích, jako je Pacifická hřebenovka.

Dle jejich vlastních slov se snaží především vyrábět a inovovat vybavení, díky kterému si každý užije výpravy do hor a přírody na maximum. Kromě nízké hmotnosti patří mezi jejich priority především komfort a uživatelská přívětivost – jednoduše se snaží přijít s vybavením, díky kterému se každému z nás bude chtít trávit ještě více času venku pod hvězdami.

Na velká i malá dobrodružství

Big Agnes sídlí v severozápadním Coloradu, které je na testování všemožného outdoorového vybavení jako stvořené. Jejich tým tak pravidelně prověřuje a vylepšuje vybavení přímo v terénu, ať už na dlouhých trailech, při bikepackingu či lezení a lyžování – kromě dnes již legendárních ultralehkých a přitom prostorných stanů přišli v posledních letech i s promyšlenými kompletními spacími systémy, jako je Big Agnes Lost Ranger UL, a v neposlední řadě se dnes pouští i do vývoje batohů. 

Kromě pokroku však rozhodně myslí i na udržitelnost – do historie outdoorového vybavení se zapsali novou ekologickou metodou barvení ultralehkých stanů v roztocích (výrobní proces zvaný “solution dying”), která nejen podstatně přispívá k udržitelnosti výroby stanů na backpacking a bikepacking, ale navíc i zvyšuje odolnost použitých materiálů vůči nekompromisnímu UV záření. Mezi stany upravenými tímto způsobem se v naší nabídce řadí například oblíbené modely Big Agnes Tiger Wall UL2 Solution Dye, dále lehký stan pro jednoho Big Agnes Copper Spur UL1, který se vyrábí i ve verzi pro dva (Copper Spur HV UL2) a dokonce v prodloužené verzi (Big Agnes Copper Spur HV UL2 Long). Mezi prostornější modely této značky pak patří například Big Agnes Salt Creek SL2, u kterého najdeš hned 3 vchody a spoustu úložného prostoru navíc. A když už jsme u té ekologické udržitelnosti – Big Agnes se již od roku 2006 snaží přejít na 100% využívání energie z obnovitelných zdrojů a navíc v brzké době cílí na vyřazení všech škodlivých PFAS látek ze svého výrobního procesu.

Big Agnes a Gramino.cz

Náš tým z Gramino oslovila především nabídka jejich léty prověřených ultralehkých stanů. V našem sortimentu přitom najdeš přístřešky nejen pro příznivce minimalismu, ale i pro ty, kteří shání spolehlivý přístřešek na cesty z houževnatějšího materiálu, jako je například Big Agnes Seedhouse SL2. Pokud ti naopak jde o ušetření co možná nejvíce gramů a cestuješ sólo, tak zvol například Big Agnes Tiger Wall UL1 Solution Dye. Kromě samotných stanů vyrábí Big Agnes i další příslušenství, jako jsou footprinty (podlážky) ušité na míru každému modelu, systémy osvětlení do stanu nebo přídavné úložné prostory do stanu Big Agnes Loft Triangle či BA Loft Wall.

Zobrazen 1. – 32. z 51 výsledků