DvaNaTahu

DvaNaTahu je cestovatelský projekt dvou dobrých kamarádů z Jeseníků – Martina Bence a Jakuba Jonáše. Kluci se sami popisují jako dva moravští alkáči na cestě za věčnou slávou. Každý, kdo je zná, určitě potvrdí, že je to perfektně vystihuje.

DvaNaTahu | Martin Benc a Jakub Jonáš

Martin a Jakub jsou součástí naší Gramino rodiny již od roku 2021. Sluší se říct, že naše paměť na osudný den zahájení spolupráce je mírné rozostřena zlatou kapalinou. Pověstné duo, které nepohrdne škopkem ani náročnějším trailem a horskou výzvou. Na první pohled možná svérázní týpci s vytříbeným humorem, my však dobře víme, že jsou to dobráci, kteří nenechají parťáka na holičkách.

Kde je najdeš?

Jaké je jejich hlavní cestovatelské motto?

“Když bude lejt, budem lejt!”

Jaké jsou jejich největší cestovatelské úspěchy?

 

2024 Continental Divide Trail – USA – ? km
A je to tady – Martin s Kubou jsou opět v akci! Tentokrát jdou z Mexika až do Kanady po slavném dálkovém trailu CDT. Jak jim to šlape můžeš sledovat na jejich sociálních sítích.

2023 Polární expedice – Švédsko – 115 km
Společná akce s Gramino a jejich první zimní výprava za polární kruh. I přes sněhové bouře se jim podařilo dojít z Nikkaluokty do Abiska.

2022 Přechod Madeiry – 135 km
Rychloakce, kdy se ze dne na den rozhodli, že poletí. Na pohled brnkačka, v reálu jim ale tento přechod dal opravdu zabrat.

2021 Kungsleden – Švédsko – 440 km
Tak tohle byla podle jejich slov opravdu pořádná divočina s perfektní vložkou v podobě přejíždění jezer a aprílového počasí.

2020 Cesta hrdinov SNP – Slovensko – 730 km
Přechod Slovenska během tří týdnů prověřil nejen jejich fyzické dovednosti, ale především ty chlastací – tohle je jejich doslovné vyjádření!

2019 Pacific Crest Trail – USA – 4300 km
156 dnů na cestě z mexických hranic až do Kanady a taky jejich první pokořená čtyřtisícovka – Mount Whitney.

Jaké jsou jejich oblíbené produkty a co o nich říkají?

1. BATOH – Hyperlite Mountain Gear 3400 Junction – lehký a hlavně odolný batoh, do kterého se člověk sbalí na víkendovku, ale i na půlroční trek.

2. STAN – MSR Hubba Hubba NX – jasná volba na náročnější akce, kde už tarpy nebo jednoplášťové stany nestačí.

3. SPACÁK/QUILT – Enlightened Equipment Enigma Quilt 20°F – jeden z nejpopulárnější quiltů na světě, skvělé izolační vlastnosti v poměru s nízkou váhou.

4. KARIMATKA – Therm-a-Rest NeoAir XLite NXT – nejlehčí celoroční karimatka na světě, nová verze navíc už tolik nešustí.

5. VAŘIČ – MSR PocketRocket – malý, ale extrémně výkonný vařič.

6. HRNEC – TOAKS Ultralehký titanový hrnec 900 ml – ideální velikost na přípravu takřka všech dehydrovaných jídel (především verze D130 mm).

7. TREKOVÉ HOLE – Leki a Black Diamond – máme dobré zkušenosti především s těmito značkami.

8. VODNÍ FILTR – Platypus QuickDraw Microfilter – plně uzavíratelný filtr s perfektním průtokem.

9. JÍDLO NA CESTY – Adventure Menu Penne s boloňskou omáčkou a parmesánem (oblíbené jídlo Kuby), Adventure Menu Kuře Tikka Masala s rýží basmati (oblíbené jídlo Martina)

10. OSTATNÍ NEZBYTNOSTI:

Kde si o nich můžeš přečíst nebo poslechnout více?

Články a recenze, které pro nás Martin napsal:

×