Montane

Britská značka Montane se za čas své existence stala synonymem pro lehoučké a prodyšné oblečení a vybavení. Výrazně prosazuje styl Further Faster (dále, rychleji). Své produkty navrhuje pro vytrvalostní sporty a aktivity v náročných podmínkách s důrazem na každý detail, minimální hmotnost, sbalitelnost a životnost.

Značka Montane se sídlem ve Skotsku je dnes známá především svým lehkým, funkčním a odolným oblečením pro všechny venkovní vytrvalostní sporty a aktivity. Není tedy divu, že je velmi oblíbená u běžců i dálkových trekařů. Vyznačuje se používáním moderních, lehkých, voděodolných a prodyšných materiálů. Jednoduchý design oblečení je nadčasový a jen tak neomrzí. Každý detail je navržen tak, aby byl funkční a odolný až do morku kostí. Všechny produkty jsou totiž vyráběny proto, aby se na ně uživatelé mohli spolehnout i v těch nejnáročnějších podmínkách. 

Z extrému do extrému

Historie Montane sahá do 90. let 20. století, kdy se její zakladatelé Chris Roff a Jake Doxat seznámili na tříměsíční expedici v jižním Chile. Značka pak byla založena ve Spojeném království s cílem nabídnout produkty, které by vyhovovaly extrémním požadavkům horských průvodců, záchranářů a dobrodruhů. Dnes Montane podporuje řadu světoznámých vytrvalostních sportovců. Stojí například za Benem Saundersem, který v roce 2002 jako nejmladší člověk na světě dojel na lyžích na severní pól. Kromě toho Montane také sponzoruje různé výzkumné expedice do všech koutů světa a pořádá extrémní závody na horských kolech, lyžích a horské ultramaratony. Příkladem za všechny je extrémní závod v mrazu Yukon Arctic Ultra (100/300/430 mil) pro horské cyklisty, lyžaře a běžce/chodce, kterého se účastnil i Jan Venca Francke, jeden z hostů našeho podcastu Život na treku. Rozhovor s ním si můžeš poslechnout zde.

Zodpovědnost a udržitelnost

Značka Montane klade velký důraz na udržitelnost a etickou výrobu. Společnost se snaží minimalizovat dopad své činnosti na životní prostředí a používá recyklované materiály, kdekoliv je to jen možné. Své produkty se snaží designovat a vyrábět tak, aby byly trvanlivé a nekončily na skládkách. Hlavní heslo značky “Further. Faster.” (Dále. Rychleji.) změnili v otázce udržitelnosti na “Further. Forever.” (Dále. Navždy.). Montane také spolupracuje s několika organizacemi na ochranu přírody. Jejich výrobky jsou totiž primárně určené do extrémního prostředí a divokých oblastí, proto jim záleží i na jejich zachování.

Montane a Gramino.cz

Značka Montane je v našem sortimentu už stálicí. Sami s ní máme dlouholeté zkušenosti a jejich oblečení nás i naše ambasadory provází prakticky na všech výpravách a expedicích během celého roku. Například mikiny z řady Protium vyrobené z materiálu Thermo Grid, který se vyznačuje česaným vláknem s mřížkovou strukturou na vnitřní straně, jsme si neskutečně oblíbili. Tuto konstrukci považujeme téměř za nutnost u každé mikiny na outdoorové aktivity. Ultralehké batohy Trailblazer s perfektním poměrem hmotnost / cena / výkon jsou dnes již legendární a ocení je všichni, kteří chtějí začít odlehčovat výbavu bez kompromisu na pohodlí. V kolekci pro rok 2024 prošly batohy této řady ještě dalším vylepšením v oblasti designu i funkčnosti, v rámci důrazu na udržitelnost jsou také nově vyráběny z recyklovaných materiálů. V nabídce Montane najdeš ale i lehké nepromokavé bundy (např. Phase Nano Jacket), péřovky (např. námi oblíbená Anti-Freeze Hoodie nebo ještě teplejší Anti-Freeze XT Hoodie), technické kalhoty (např. Dynamo Pants) a další kousky oblečení a doplňky. Nechybí ani funkční a prodyšná trička z řady Dart a Dart Lite.

Zobrazen 1. – 32. z 78 výsledků