Summit To Eat

Britská značka Summit To Eat se specializuje na cestovní jídla připravená metodou vymrazování (lyofilizací). Ať už vyrážíš kempovat, na expedici nebo na víkendový přechod s partou přátel, Summit To Eat ti nabídne nutričně vyvážená a chutná jídla, která zvládneš připravit za pár minut.

Britská značka Summit To Eat vyrábí lehká, pohodlná, výživná a především chutná jídla na cesty, která vznikají tzv. vymrazováním (lyofilizací). Takto upravená jídla jsou ideální pro všechny outdoorové aktivity, jako je turistika, kempování, horolezectví i další sporty, ale také pro situace, kdy jen potřebuješ rychlé a zdravé jídlo “na cestu”. Stačí jej totiž zalít horkou vodou, chvíli počkat a pak už si můžeš pochutnat na lahodném a vydatném jídle jako z restaurace, i když zrovna stanuješ v divočině na míle daleko od nejbližší civilizace.

Mrazem sušené jídlo

Summit To Eat je značka outdoorových potravin, kterou na trh uvedla britská společnost European Freeze Dry se záviděníhodnou historií ve výrobě mrazem sušených výrobků a poskytující specializované služby v oblasti lyofilizace již od roku 1964. Vyrábí lyofilizované potraviny i pro další outdoorové značky, jako jsou například Mountain House a Lio-Licious. Lyofilizace je proces, který umožňuje mrazem vysušit téměř cokoliv – od ovoce, zeleniny a bylinek, přes sýry a hotová jídla, až po knihy nebo archeologické nálezy. Čím dál více se používá právě v potravinářském průmyslu, především v tom outdoorovém, protože výrazně snižuje hmotnost takto připravených potravin a zároveň zachovává jejich chuť a nutriční hodnoty. Při správném skladování navíc takto upravená jídla vydrží opravdu dlouho.

Rychlá a jednoduchá příprava

Lyofilizovaná jídla Summit To Eat jsou dostupná ve dvou různých velikostech balení – klasická porce pro jednoho a tzv. big pack, který nejlépe sedne dvěma osobám, kteří zrovna netrpí hlaďákem, nebo si k jídlu uvaří ještě třeba polévku. Nicméně pokud jsi po náročném dni opravdu hladový, balení “big pack” zvládneš spořádat i sám. Jejich příprava už ani nemůže být jednodušší – jídlo stačí zalít dostatečným množstvím vody (dle návodu nebo po rysku na obalu), promíchat a do pár minut můžeš jíst. Neušpiníš žádné nádobí a v době čekání, než se jídlo znovu hydratuje, si můžeš třeba připravit spaní.

Summit To Eat a Gramino.cz

Moc dobře víme, jak velkou roli hraje při pobytu v přírodě chutná a vyvážená strava. Energii z jídla potřebuješ při výstupech na vrcholy hor i při několikadenních až několikatýdenních horských přechodech. A proto na našich outdoorových akcích vždy rádi sáhneme po kvalitních dehydrovaných jídlech, které nás nejen zasytí, ale hlavně nám přinesou i skvělý gurmánský zážitek. A to po celém dni únavného chození prostě chceš i potřebuješ. A mrazem sušená jídla od Summit To Eat jsou lehká, sytná, jednoduchá na přípravu a především skvěle chutnají!

V našem sortimentu najdeš vše od snídaňových ovesných kaší a míchaných vajíček, přes dezerty, jako je pudink nebo rýžový nákyp, až po hlavní vydatná jídla na oběd nebo večeři. Vybere si opravdu každý – masožravec i vegetarián, víkendový turista i profesionální horolezec. Mezi nejoblíbenější jídla Summit To Eat v naší nabídce patří smažená rýže s kuřecím masem, dušené hovězí ve vlastní šťávě s bramborem, boloňské těstoviny nebo kuře Tikka s rýží.

.

Zobrazuji všech 15 výsledků