NEMO

NEMO Equipment je americká značka outdoorového vybavení, která se specializuje především na výrobu stanů, spacích pytlů a karimatek. NEMO klade důraz na design, funkčnost, inovace a v neposlední řadě i udržitelnost, což se projevuje v jejich odhodlání používat recyklované materiály a snižovat dopad na životní prostředí. Produkty NEMO jsou oceňovány pro jejich kvalitu a odolnost, takže není divu, že jsou populární i na dlouhých trailech, jako je například Pacifická hřebenovka.

NEMO Equipment se dnes již řadí mezi jedny z nejpopulárnějších výrobců ultralehkého outdoorového vybavení, a to nejen na americkém trhu. O tom svědčí i fakt, že v posledních letech se jejich produkty (především ultralehké stany a nafukovací karimatky) vyskytují na předních příčkách průzkumů ohledně nejpoužívanějšího a nejoblíbenějšího vybavení na dálkových trailech, jako je například Pacifická hřebenovka (PCT), Appalačská stezka (AT) a Stezka kontinentálního rozvodí (CDT). 

Jak se rodí sen

Cam Brensinger přišel s nápadem na založení znaky NEMO po jedné bouřlivé noci v roce 2002 na úbočí hory Mt. Washington, kterou strávil beze spánku ve špatně navrženém bivaku. Jako tehdejší student průmyslového designu se rozhodl spojit své znalosti a lásku k horám tak, aby vytvořil produkty s promyšleným designem, které lidem poslouží dlouho a bez kompromisů na pohodlí a funkčnosti. A tak se zrodila značka NEMO, pojmenovaná po kapitánu Nemo z knih Julese Verna. Postupně začala získávat řadu ocenění a vyznamenání a v tomto trendu pokračuje dodnes. Její sídlo už od jejího počátku leží v americkém městě Dover, New Hampshire.

Důraz na udržitelnost

Jedním se základních pilířů této značky je důraz na udržitelnost. Každý rok se vyrobí, ale zároveň i vyhodí spousta outdoorového vybavení – stany, spacáky, batohy… A bohužel pouze opravdu část z těchto vyhozených věcí je recyklovatelných a končí tam, kde by měla. A značka NEMO si uvědomuje, že je součástí tohoto problému, nicméně zároveň chce být i součástí jejího řešení. Jsou na cestě k tomu, aby ve výrobě svých produktů používali co nejvíce recyklovaných materiálů s certifikací bluesign® (to znamená, že produkty byly vyrobeny způsobem, který je bezpečný pro životní prostředí, pracovníky i její uživatele). V rámci svého programu Endless Promise® se také zaměřují na snížení odpadu, podporu oprav a recyklovatelnost produktů na konci jejich životnosti. Cílem je zabránit tomu, aby jejich vybavení skončilo na skládce, a zároveň převzít odpovědnost za své výrobky od začátku až do konce​.

Ultralehké stany z patentovaného materiálu

Do naší nabídky jsme se rozhodli zařadit ultralehké stany z řady OSMO, které jsou vyrobeny z patentovaného ripstop materiálu OSMO. Jedná se o kombinaci 100% recyklovaného polyesteru a nylonu, která je unikátní svými vlastnostmi. Materiál je o 20 % pevnější, má 4x lepší vodoodpudivost a 3x menší roztažnost za mokra oproti běžně používaným stanovým materiálům. OSMO materiál zároveň neobsahuje látky PFAS, k jeho výrobě nebyly použity žádné přidané chemikálie a splňuje normy pro nehořlavost.

Pohodlný spánek kdekoliv a kdykoliv

V naší nabídce najdeš od značky NEMO jak pěnové karimatky, tak i nafukovací karimatky z produktové řady Tensor, které prošly obrovským vylepšením pro rok 2024. Svou oblíbeností začínají na dlouhých amerických trailech konkurovat těm od Therm-a-Rest. Jsou totiž lehké, extrémně pohodlné, odolné a díky použitému materiálu a konstrukci i méně šustí. Dostupné jsou v několika různých velikostech, šířkách a tvarech, mezi sebou se pak liší především počtem vrstev vnitřní tepelné izolace. Z nabídky nafukovacích karimatek značky NEMO si vybere opravdu každý. A pokud tě zrovna v noci nevzbudí vedle čmuchající medvěd, s karimatkami NEMO máš jistotu, že se venku v přírodě vyspíš vždy do růžova.