MSR

Už od počátku založení značky MSR (Mountain Safety Research) je jejím hnacím motorem přesvědčení, že lepší, bezpečnější a spolehlivější vybavení je klíčem k větším dobrodružstvím. MSR je legendární značkou outdoorového vybavení s více než 50letou tradicí. Zaměřuje se na stany, vybavení na vaření, filtraci vody, sněžnice a další doplňky.

Americká značka MSR je synonymem pro inovaci, kvalitu a spolehlivost v outdoorovém průmyslu. Její produkty jsou výsledkem pečlivého výzkumu, designu a testování, aby vyhovovaly potřebám i těch nejnáročnějších dobrodruhů. V jejich nabídce najdeš opravdu široký sortiment produktů od stanů, přes sněžnice a trekové hůlky, až po filtrační systémy vody, vařiče a další vybavení na vaření. Především jejich skladné plynové vařiče a lehké samonosné stany získaly velkou popularitu i mezi thru-hikery na dálkových trailech.

Od testování po vlastní výrobu

Inženýr a horolezec Larry Penberthy, pozdější zakladatel firmy MSR, nejprve začínal s recenzováním a testováním outdoorového vybavení prostřednictvím malého zpravodaje “Mountain Safety Research”, odkud vzešel i zkrácený název firmy MSR. Brzy se ale tento zpravodaj transformoval v inovační výrobní společnost, když Penberthy začal navrhovat a vyrábět vlastní produkty. V roce 1969 pak založil společnost MSR s cílem vytvořit bezpečnější, spolehlivější a vysoce kvalitní vybavení pro všechna možná outdoorová dobrodružství. Jedním z jejich prvních produktů byl plynový vařič, který byl mnohem bezpečnější a spolehlivější než většina tehdejších alternativ.

Inovace a udržitelnost jdou ruku v ruce

MSR je známá svými inovacemi v oblasti designu a technologií, což umožňuje outdoorovým nadšencům a profesionálům bezpečněji a pohodlněji prozkoumávat přírodu. Společnost také klade důraz na udržitelnost a ochranu životního prostředí, což se odráží v jejich výrobních procesech a produktech. MSR neustále hledá způsoby, jak zlepšit své produkty a minimalizovat jejich dopad na naší planetu, ať už jde o zlepšení výkonnosti vařičů nebo snižování hmotnosti materiálů pro snížení celkové uhlíkové stopy. Jejich vize tak nespočívá pouze v tom, aby poskytovali vybavení, které zvyšuje bezpečnost a pohodlí v přírodě, ale také aby podporovali udržitelné cestování a respektovali planetu, na které žijeme.

MSR a Gramino.cz

Jedna z věcí, která v našem sortimentu prostě nesmí chybět, je legendární plynový vařič PocketRocket (v současnosti jeho druhá, vylepšená generace). Tento malý, skladný a hlavně výkonný vařič s hmotností pouhých 78 gramů používají hikeři po celém světě i na těch nejdelších pěších trailech, jako je například Pacifická hřebenovka nebo Appalačská stezka. Nezklame tě ale na žádném dobrodružství, my jej používáme v jednom kuse nejen na delších trecích, ale i kratších horských přechodech nebo jen na víkendovkách po Česku. Dobrou alternativou je i robustnější a výkonnější PocketRocket Deluxe s širším hořákem, regulátorem tlaku a piezo zapalováním.

Velkou oblibu si u nás našly i jejich stany. MSR stany v naší nabídce (Hubba Hubba NX, Mutha Hubba NX a Freelite pro 1, 2 nebo 3 osoby) jsou samonosné, takže je můžeš postavit opravdu kdekoliv, a to i na méně stabilním podloží, kde by jinak bylo velmi obtížné stan zakolíkovat a vypnout. Vynikají především svou odolností a prostorností, přesto si zachovávají poměrně nízkou hmotnost. Na MSR stany se můžeš spolehnout i v opravdu náročných podmínkách a za špatného počasí.

Zobrazuji všech 22 výsledků