Cumulus

Značka z polské Gdyně specializující se na ultralehké péřové produkty a doplňky. Za svými produkty, které vznikají výhradně v jejich dílně, si stojí. To prokazuje i jejich doživotní záruka. Ve filozofii jsme s nimi na jedné vlně: „Věříme, že čím lehčí je vybavení, které nosíme, tím větší je potěšení z našich outdoorových aktivit.“. Ve své sbírce mají jedny z nejlehčích spacáků na světě (řada X-Lite). Spacáky Cumulus si v Česku získávají velkou oblibu, za svou cenu totiž nabídnou poměr hmotnost/výkon jako žádná jiná značka na trhu.

Dál a výše s lehkostí

Cumulus se v evropském kontextu stal jedním z předních výrobců ultralehkého vybavení. Na počátku této značky minimalistického vybavení na hory stál Zdzisław Wylężek, nadšenec do dálkové cyklistiky a nejrůznějších horských dobrodružství, který se snažil přijít s novými kusy vybavení, které by mu jeho výpravy do výšek a dálek doslova ulehčily.

Značka Cumulus vznikla v roce 1989 a již od počátku se zabývala vývojem a výrobou kvalitních a lehkých péřových spacáků. Dnes v jejím sortimentu však najdeš i řadu dalšího vybavení včetně lehkých péřových a syntetických bund, které ti dokonce umí za mírný příplatek ušít i na míru. Jejich celý sortiment a možnosti šití na míru najdeš na jejich oficiálních stránkách.

Co je doma, to se počítá

Cumulus se kromě kvalitního inovačního týmu a bezpočtu spokojených zákazníků může pochlubit zejména tím, že celá jejich produkce sídlí v Polsku. Díky centralizované výrobě může tato firma pečlivě dohlížet na všechny články svého výrobního řetězce a zákazníkům nabídnout poctivé outdoorové vybavení, které něco vydrží. Domácí produkce se přitom netýká jen šití a inovace, ale zejména i základního materiálu – peří. Ve spacácích a bundách od značky Cumulus tak najdeš výhradně polské peří z volných chovů, které musí podléhat přísným etickým a kvalitativním standardům.

Kromě prvotřídního peří Cumulus pracuje s technickými materiály, jako je Pertex a Toray, které choulostivá pírka obalí do lehkých a houževnatých tkanin, ale také se syntetickou izolací Climashield nabízející skvělý poměr hmotnosti a izolace.

Cumulus a Gramino.cz

U nás v Gramino jsme si Cumulus oblíbili již před lety – jejich lehké, skvěle sbalitelné a přitom odolné spacáky a quilty nás doprovází na spoustě našich dobrodružství od přechodů hor až po bikepacking. Mezi naše favority patří například univerzální třísezónní spacák Cumulus Panyam 450 nebo quilt pro milovníky ultralightu Cumulus Quilt 350, pod kterým se i na těch nejdelších trailech budeš cítit jako doma pod peřinou. Kromě spacích systémů nás však nadchly i jejich technické bundy, které potěší nejen příznivce dálkových treků, ale i lezce a milovníky náročnějších horských aktivit. Peřím tě zahřeje například jejich lehká a propracovaná třísezónní péřovka Cumulus Inverse Jacket, ultralehká varianta pro milovníky minimalismu Cumulus Plancklite a pokud se budeš vydávat na přechody či jiná dobrodružství v dešti nebo vlhkých oblastech, tak tě nezklame zateplovací bunda se syntetickou izolací Cumulus Climalite Full Zip.

Zobrazen 1. – 32. z 34 výsledků