Fizan

Italská značka s dlouholetou tradicí. Jako první přišla na trh s lyžařskými holemi z hliníku. Aktuálně patří Fizan mezi přední světové výrobce trekových a lyžařských holí. Při konstruování svých produktů klade důraz na každý detail a kvalitu materiálů. Nás nejvíce zaujaly jejich hliníkové hole z řady Compact, které skvěle kombinují váhu, odolnost a pořizovací cenu.

Italská značka Fizan je synonymem pro spolehlivé ultralehké trekové hole. V jejich sortimentu ale najdeš i hole zimní, na lyžování, na nording walking a další outdoorové vybavení jako např. nesmeky. Fizan se pyšní tím, že byl jedním z prvních výrobců, který začal ve výrobě outdoorových hůlek používat hliník, což vedlo k jejich odlehčení, zpevnění a vyšší flexibilitě.

Firma byla založena již v roce 1947. Domenico Fincati byl první, kdo v malé dílně ve městě Bassano del Grappa na severovýchodě Itálie začal vyrábět lyžařské hole z hliníku namísto oceli nebo bambusu. V 70. letech se tato malá rodinná firma přestěhovala do nedalekého města Rosà, odkud řídí výrobu dodnes. Díky vlastním inovativním technologiím a zejména výbornou kvalitou se vypracovala mezi jedny z nejuznávanějších výrobců trekových a nordig walking holí na světě. Dnes se jejich produkty exportují do více než 40 států světa.

Značka Fizan klade velký důraz na udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí, což se odráží ve výběru materiálů, výrobních procesech a celkovém přístupu k podnikání. Snaží se minimalizovat ekologickou stopu svých produktů a podporovat outdoorové aktivity s ohledem na ochranu přírody. Například dnes již nepoužívají ani tištěné katalogy, čímž eliminovali produkci několika tun papíru ročně. V každém balení u produktu tak najdeš QR kód s odkazem na jejich aktuální online nabídku.

V našem sortimentu ultralehkého vybavení na hory samozřejmě nemohou chybět ani trekové hole Compact této značky. Ty jsou se svou hmotností 158 gramů úplně nejlehčí třídílné hliníkové trekové hole na světě. Tak nízké hmotnosti nebylo dosaženo pouze použitím hliníku, ale taky díky odlehčenému šroubovacímu zámku Flexy locking. Fizan Compact jsou tak jednoduché, lehké, ale především spolehlivé hole. Všechny díly jsou navíc vyměnitelné. Ve verzi Compact MS jsou navíc dodávány s barevně sladěným šátkem Fizan. 

Z nové kolekce si můžeš vybrat také o něco málo těžší hole RFP Trek nebo RFP Touring, které se ale pyšní inovativním, extrémně rychlým systémem uzamčení (tzv. One Touch Locking System). Navíc se ti u nich nemůže stát, že se při jejich otevírání či skládání jakkoliv zadrhnou.

Hole Fizan tě prostě vždy bezpečně podrží a tvoje klouby ti jednou za používání trekových holí v náročném horském terénu jistě poděkují. Navíc jsou multifunkční – můžeš na ně postavit i tarp nebo k tomu přizpůsobený jednoplášťový stan.