DexShell

DexShell se může chlubit širokou nabídkou outdoorových doplňků, jako jsou nepromokavé ponožky, nepromokavé rukavice či nepromokavé čepice. Produkty jsou navrženy pro všechny venkovní aktivity, které vyžadují zvýšenou ochranu v náročném terénu a proti nepřízni počasí (déšť, sníh, bláto...).

Již více než 15 let se značka DexShell specializuje výhradně na vývoj a výrobu nepromokavých ponožek a patří mezi hlavní průkopníky v tomto segmentu. Postupně rozšířila svou nabídku také o rukavice a čepice. Produkty DexShell jsou navrženy pro všechny se zvýšenou potřebou ochrany oblečení proti nepřízni živlů při všech možných outdoorových aktivitách. Můžeš s nimi tak posouvat hranice svých zkušeností a prohlubovat zážitek bez většího omezení komfortu i v náročném terénu a počasí. 

Nepromokavé doplňky využijí nejen turisté a horalové, ale i běžci, cyklisté, motorkáři, lovci a rybáři, nebo třeba i majitelé čtyřnohých mazlíčků, kteří nejsou ušetřeni procházkám ani v těch nejnáročnějších venkovních podmínkách.

Na co se nepromokavé doplňky hodí?

Nepromokavé ponožky nebo rukavice se hodí všude, kde ti hrozí namočení, špatné počasí, náročný terén nebo zima na nohy. Díky tomu, že membrána nepropustí vodu a neprofoukne, jsou mnohem teplejší než běžné ponožky. Osobně nejčastěji používáme ponožky do trailových běžeckých bot na přechody hor v chladném počasí a v zimě, což bychom si mnohdy v klasických ponožkách nedovolili. Skvěle slouží také do mokrého terénu, do deště nebo do sněhu. Při dlouhých túrách se tak vyhneš puchýřům z dlouhého chození s mokrými nohami. Ponožky mají i přes svou nepromokavost stále dobrou prodyšnost.

Materiály a třívrstvá konstrukce

Produkty DexShell využívají třívrstvou sendvičovou konstrukci:

  • Vnější vrstva: musí být především odolná vůči oděru, proto ji nejčastěji tvoří úplet z většinovým podílem polyamidu (nylonu).
  • Mezivrstva – membrána: nepromokavá membrána je vložena (nalaminována) mezi vnější vrstvu a vnitřní vrstvu, které ji z obou stran chrání. Jedná se o značkovou hydrofilní membránu Porelle® s vodním sloupcem přes 10 000 mm a prodyšností přes 15 000 g/m2/24 h.
  • Vnitřní vrstva: vnitřní vrstva se stará o absorpci, odvod potu a pohodlí uživatele. Tady se materiál už liší model do modelu. Produkty DexShell využívají merino vlnu, Coolmax s přidanými ionty stříbra, bambus nebo materiál drirelease jako kombinaci merino vlny a syntetických vláken.

Díky mikrobodovému laminování vnější a vnitřní vrstvy na nepromokavou membránu, poskytují produkty DexShell jejich uživatelům skvělou volnost. Jsou pružné, pohodlné a nijak tě neomezují při aktivním pohybu v terénu.

Jak si vybrat nepromokavé ponožky

I když se na první pohled některé modely nepromokavých ponožek DexShell liší pouze barvou, skutečnost je jiná. Přestože mají všechny ponožky stejnou třívrstvou konstrukci, liší se v délce ponožky, použitých materiálech a tloušťce vnitřní vrstvy.

Délka: Nepromokavé ponožky DexShell se nabízí v pěti různých délkách. Ty nejkratší mají přibližně stejnou délkou jako běžné ponožky, na které jsme zvyklí. U kotníkových ponožek by za určitých situací mohlo dojít k natečení vody shora a samotné nepromokavé ponožky by téměř postrádaly význam, proto i ty nejkratší jsou relativně vysoké.

Tloušťka vnitřní vrstvy: Tloušťku ponožek bys měl volit nejen z pohledu sezóny, ale také aktivity. Je velký rozdíl, zda si ponožky pořizuješ na fyzicky náročnou aktivitu (turistika, běh) nebo něco statického (fotografování, opravdu pomalé procházky). Pro hodnocení toho, jak jsou ponožky teplé, vytvořil DexShell stupnici Thermal Guideline (tepelné měřítko). Každý model je označen číslem od jedné do pěti (5/5 – nejteplejší). Nezapomínej, že i ty nejtenčí ponožky (1/5) jsou tlustší a teplejší než běžné ponožky. Přecejen mají 3 vrstvy.

Více si o využití a výběru nepromokavých ponožek můžeš přečíst v článku na našem blogu.

Jak o DexShell produkty pečovat

Praní: Ponožky je možné prát v pračce s běžnými pracím prostředky s šetrným pracím programem a teplotou max. 40°C nebo ručně.
Sušení: Ponožky se nesmí sušit na přímém zdroji tepla jako na krbu, radiátoru, ale pouze v jejich blízkosti. Ponožky suš okapáním. Nejprve je nech uschnout z vnitřní strany, poté je převrať a usuš je z vnější strany. Ponožky neždímej.

Zobrazuji všech 22 výsledků