Adventure Menu

"My v Adventure Menu věříme, že i ty můžeš jíst na cestách lépe. Užij si každý moment tvého vysněného dobrodružství naplno s chutí, bez chemie a s tím nejvyšším možným komfortem. Představujeme ti Adventure Menu – první opravdové jídlo na cesty."

Adventure Menu je česká značka se sídlem v Trutnově, která se specializuje na výrobu a distribuci kvalitních a nutričně vyvážených jídel určených pro všechny outdoorové aktivity, jako je turistika, kempování, horolezectví i další sporty, ale také pro situace, kdy jen potřebujete rychlé a zdravé jídlo “na cestu”. Z jejich nabídky cestovních dehydrovaných jídlech si vybere opravdu každý, od aktivních rodin s dětmi až po profesionální horolezce. 

Všechny dobré nápady vznikají u piva

Počátky značky Adventure Menu sahají do roku 2010, kdy si pár dvacetiletých kamarádů zanadávalo u piva, že si musí na cestách složitě vařit a používat těžké konzervy. Nakonec se nadšeně zavřeli do kuchyně a začali hledat technologický postup, který by jim umožnil vytvořit kompletní jídlo i s přílohou a bez chemie, které by přitom vydrželo v teple i 2 roky. Zatímco první vzorky a výrobky testovali na sobě a svých kamarádech ze školy, nakonec se jim to i přes těžší začátky povedlo. K prvním jídlům na cesty pak přidali i unikátní bezplamenný samoohřev. V roce 2019 pak přišli s kompletně novým způsobem sušení hotových jídel, který je šetrný k samotnému jídlu, zajistí jeho rychlou rehydrataci a současně zajistí jídlu naprosto stejnou chuť, vůni a nutriční hodnoty, jakoby bylo čerstvé. Navíc tím spotřebují zhruba o 30 % méně energie než při běžném sušení. A tak se zrodila naše oblíbená ultralehká dehydrovaná strava na hory, výlety a dálkové treky.

Mise a hodnoty značky

Hlavním cílem Adventure Menu je přinášet aktivním lidem na celém světě tu nejkvalitnější a nejchutnější stravu nejen pro outdoor a pomáhat jim užívat si cesty a zážitky bez kompromisů, a to díky 100% přírodní plnohodnotné stravě s jednoduchou přípravou. Hodnoty značky se tak opírají o několik základních pilířů:

  1. Dopřát lidem tu nejvyšší kvalitu a servis.
  2. Cílit na inovace, které pomáhají lidem obohatit jejich zážitky na cestách a zjednodušit jim jejich každodenní život.
  3. Být v kontaktu se zákazníky a vytvářet silnou outdoorovou komunitu.
  4. Být připraveni na všechno. Adventure Menu se zrodilo venku, v outdooru. I přes to je jeho použití doslova neomezené.
  5. Inspirace přírodou a šetrnost k přírodě.
  6. Přátelský a vždy dobře naladěný Adventure Menu tým.

Adventure Menu a Gramino.cz

My v Gramino dobře víme, jak moc velkou roli hraje při pobytu v přírodě chutná a vyvážená strava. Energii z kvalitního jídla potřebuješ při výstupech na vrcholy hor i při několikadenních až několikatýdenních horských přechodech. A proto na našich outdoorových akcích vždy rádi sáhneme po nutričně vyvážených dehydrovaných jídlech, které nás nejen zasytí, ale hlavně nám přinesou i skvělý gurmánský zážitek. A to po celém dni únavného chození prostě chceš i potřebuješ.

V naší nabídce najdeš hlavní dehydrovaná jídla od Adventure Menu ve standardní nebo velké porci, mezi nejoblíbenější patří například Penne s boloňskou omáčkou a parmesánem, Chilli con Carne a Kuře Tikka Masala s rýží basmati. Jídlo připravíš jednoduše zalitím horké vody přímo do sáčku s jídlem, nebo pomocí samoohřevné kapsle a Zipper-bagu. V druhém případě můžeš dokonce nechat vařič doma a ušetřit hmotnost a místo v batohu.

Pochutnat si můžeš i na snídaňových nebo svačinových kaších, trail-mixu a sušeném mase.

Zobrazuji všech 22 výsledků