08. 11. 2023

Hyperlite Mountain Gear

Petra Kovalčíková

Za produkty Hyperlite Mountain Gear stojí filozofie, kterou tato firma nazývá jako “essentialism” – snaha vyrážet na náročná dobrodružství jen s opravdu nutným, užitečným a co možná nejvíce univerzálním vybavením, které ti oproti přehnanému minimalismu zároveň umožní vyrazit i do těch nejodlehlejších a náročnějších koutů přírody.

S lehkostí za horizont

Hyperlite Mountain Gear (HMG) je značka, jejíž batohy denně potkáš na těch nejdelších a nejnáročnějších trecích světa, a to už o něčem vypovídá. Jejich legendární batohy a stany konstruované z hypermoderního materiálu Dyneema Composite Fabric® (DCF) v sobě totiž spojují vlastnosti, které ještě několik desítek let nazpět byly zcela neslučitelné.

DCF je technické polyethylenové vlákno laminované mezi tenoučkými vrstvami polyesteru, které i při zachování minimální hmotnosti dokáže nabídnout obrovskou pevnost v tahu a vynikající odolnost vůči oděru. Právě tento zázračný materiál, který je náročný na výrobu, a proto i nákladnější než mnohé ostatní technické materiály, je kromě neuvěřitelné pevnosti navíc 100% nepromokavý. Batohy od HMG tak můžeš bez obav vzít i do pořádného nečasu.

Mezi oblíbené bezrámové batohy se mezi thru-hikery řadí například model HMG 3400 Junction o objemu 55 litrů. Pro ty, kteří se i na dlouhé pochody v hustém podrostu a náročných klimatických podmínkách zvládnou sbalit ještě kompaktněji, se pak hodí třeba HMG 2400 Southwest o objemu 40 litrů. Oblíbené řady batohů HMG Junction, Southwest, Windrider a NorthRim se od sebe liší pouze konstrukcí a materiálem externích kapes. Všechny batohy od HMG se vyrábějí v bílé a v černé barvě. Materiál batohů černé barvy je o něco odolnější, ale také o pár gramů těžší.

Nedávno přišli v HMG s novinkou pod jménem HMG Unbound 40. Tento velmi povedený batoh o objemu 40 litrů zaujme všechny, kteří se zvládnou sbalit nalehko i na ty nejdelší traily světa, jako je Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail, nebo jeden z evropských dálkových treků. Dostupný je i ve verzi o vnitřním objemu 55 litrů HMG Unbound 55.

Na maličkostech záleží

Mimo batohů lehkých jako pírko se Hyperlite Mountian Gear specializuje i na výrobu menších kusů vybavení, jako jsou kapsy na ramenní popruhy na mobil a další elektroniku, drybagy z materiálu Dyneema Composite Fabric® a ultralehké doplňky, organizéry a tzv. pody, které ti pomohou v batohu přehledně uspořádat veškerý gear, aby ses v něm při vybalování nemusel zdlouhavě přehrabovat. Outdoorové fotografy pak jistě potěší jejich lehoučký a přitom houževnatý obal na fotoaparát HMG Camera Pod. 

Ať už si od HMG vybereš cokoliv, tak ti můžeme zaručit, že tak lehké a odolné vybavení bys jinde hledal jen těžko. U Hyperlite Mountain Gear ale zdaleka nejde jen o vybavení. S prvním kusem gearu od HMG se totiž stáváš členy celosvětové komunity jejich příznivců, se kterými na svých stránkách pravidelně sdílí tipy a vhledy do života na treku.

Další články

Přejít na blog

×