Karimatky

Ultralehké propracované pěnové, samonafukovací a nafukovací karimatky pro komfortní spánek venku v přírodě.

Jak vybrat karimatku na trek a vícedenní přechody?

Karimatka a spacák jsou klíčovými prvky spacího systému. Při jejich výběru se oplatí rozložit svou…

Číst dále

Karimatka je často přehlížená, ale přitom zcela zásadní součást vybavení každého milovníka horských dobrodružství. Mnozí dlouho vybírají kvalitní spacák nebo quilt, ale přitom se snaží ušetřit na karimatce. To je ale zásadní chyba – kvalitní karimatka je tak důležitá, protože tě při spaní a odpočinku izoluje od země. Peří stlačené váhou těla totiž prakticky neizoluje, a tak by ti bez karimatky s dostatečným tepelným odporem byl k ničemu i ten nejnaducanější péřový spacák.

Od minima k luxusu

Pokud patříš mezi ostřílené zálesáky, na spaní jako v bavlnce si dvakrát nepotrpíš a jde ti především o rychlou přípravu nocoviště a spolehlivost na dlouhých trecích, tak tě jistě potěší, že v naší nabídce najdeš ultralehké pěnové karimatky, mezi které se řadí například léty prověřený model Therm-a-Rest Z Lite Sol, a které i přes svou minimální váhu nabízí skvělé izolační schopnosti a nezradí tě, ani když ji ve spěchu rozložíš na ostrých kamenech. Pokud jsi ale již vyzkoušel lehké nafukovací karimatky, tak pravděpodobně máš jasno. Nafukovací karimatky mají po sbalení minimální rozměry a kromě nízké hmotnosti a skvělých izolačních vlastností se ti odmění naprosto bezkonkurenčním komfortem při spaní, které si nezadá s luxusním hotelem.

Výběr karimatky

Radami a tipy na výběr karimatky jsme se dopodrobna zabývali v článku Jak vybrat karimatku na trek a vícedenní přechody? na našem blogu. V základu je ale hlavní si rozmyslet, jaký typ karimatky je pro tebe ten pravý – pěnová, samonafukovací nebo nafukovací (případně s jakým typem ventilku), a s tím spojené výhody a nevýhody. Důležitým ukazatelem je pak tepelný odpor (R) karimatky. Čím vyšší tepelný odpor, tím lépe karimatka izoluje. Taky teda bohužel platí, že s vyšším tepelným odporem se přirozeně zvyšuje i hmotnost karimatky. Na letní přechody hor pak většině hikerům postačí karimatka s hodnotou R okolo 2 (například ultralehká karimatka Therm-a-Rest NeoAir UberLite), do chladnějšího či proměnlivého počasí doporučujeme karimatky s odporem okolo 4 (například na dlouhých trecích oblíbená Therm-a-Rest NeoAir XLite NXT), pro vysokohorské expedice a spaní na sněhu se obecně doporučují karimatky s R-hodnotou alespoň 6 (z našeho výběru to splňuje například Sea To Summit Ether Light XT Extreme Insulated). V zimě na sněhu je také velmi účinné kombinovat nafukovací karimatku s pěnovou pod ní.

Zobrazen 1. – 32. z 41 výsledků

Ověřeno našimi zákazníky

98 % zákazníků nás doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.
Podívej se na naše recenze na Heurece.

Téměř celé ultralight vybavení mam z gramina, a určitě nenakupuji naposledy. E-shop nenabízí žádnych bambilion nesmyslných produktů, pouze kvalitní a funkční zboží, takže se nakupuje lehce :)
Anonym, před 19 dny
Bez připomínek, vše funkční, děkuji, TOM
Anonym, před 20 dny
vstřícné a rychlé jednání při výměně zboží
Anonym, před 21 dny

×