08. 11. 2023

Therm-a-Rest

Petra Kovalčíková

Lepší spánek = větší dobrodružství

Therm-a-Rest je značka, která se dle svého motta “rest better, play better” snaží již od svého začátku přinést dobrodruhům všeho druhu klidnější spaní. Na počátku této značky a jejich revolučních karimatek stálo pár lezců a bývalých inženýrů ze zavřených fabrik Boeingu, kteří se nechtěli spokojit s nedostatkem spánku na horských výpravách. Parta zakladatelů Therm-a-Rest z amerického Seattlu přišla se svým prototypem sbalitelné, neuvěřitelně pohodlné a relativně lehké samonafukovací karimatky a v roce 1972 tak navždy změnili způsob, jakým se díváme na spaní a pohodlí na výpravách do přírody. Brzy expandovali i za oceán a dnes se jejich produkty vyrábí mimo jiné i v irském Corku.

Sny o budoucnosti

Tým z Therm-a-Rest však ani tehdy neusnul na vavřínech a brzy se pustili do dalších inovací. Dnes jim kromě nafukovacích karimatek vděčíme i za vyhlášené pěnové karimatky, jako je legendární model Therm-a-Rest RidgeRest Classic a především model Therm-a-Rest Z Lite Sol, který zná snad každý milovník dlouhých treků. Pěnové karimatky od Therm-a-Rest díky svému jedinečnému tvaru nabízí vzhledem ke své hmotnosti a tloušťce nečekanou míru pohodlí i izolace. Co se týká nafukovacích karimatek, v Therm-a-Rest přišli s další revolucí v podobě lehké a skvěle izolující řady karimatek NeoAir.

Pěna pro klasiky

Na karimatky od Therm-a-Rest dnes nedají dopustit dobrodruzi z celého světa a stejně tak jsme si je na svých výpravách s lehkým batohem na zádech oblíbili i u nás v Gramino. Pokud patříš mezi klasiky, chystáš se na cestu kolem světa a hledáš především nezničitelnou karimatku, kterou můžeš kdykoliv během sekundy rozhodit na zem, tak neváhej a zvol léty a kilometry prověřený model Therm-a-Rest Z Lite Sol. Pokud jsi však již jako my rozmazlený pohodlím, které nabízí nafukovací či samunafukovací karimatky, tak už máš asi jasno a víš, že ze spaní na vzduchu již není cesty zpět.

Jako na obláčku

Mezi naše favority mezi lehkými a přitom odolnými nafukovacími karimatkami patří nová generace legendární Therm-a-Rest NeoAir X-Lite NXT. Pokud patříš mezi opravdové minimalisty, tak jistě uvítáš ještě menší hmotnost a lepší sbalitelnost, které nabízí neuvěřitelně lehká a přitom pohodlná karimatka Therm-a-Rest NeoAir UberLite. Ta je dnes považována za jednu z vůbec nejlehčích karimatek na celém světě! Nabídka karimatek u nás v Gramino tě však nezklame, ani pokud se chystáš do opravdových mrazů, kde tě podrží překvapivě lehký, pohodlný a především skvěle izolovaný model Therm-a-Rest NeoAir XTherm NXT. Kromě velké nabídky karimatek však v repertoáru Therm-a-Rest najdeš i nezbytné příslušenství, jako je opravná sada na nafukovací karimatky, praktická pumpička, díky které nebudeš při nafukování karimatky lapat po dechu ani ve vyšších nadmořských výškách, či pohodlný pěnový podsedák, až se budeš kochat při svačině na vrcholu hory.

Další články

Přejít na blog

×