03. 04. 2024

Velká změna – speciálka na ultralehké vybavení Travelight se mění na Gramino

David Czempka

Travelight je srdcovka, ale nastal čas vyrazit vstříc novému dobrodružství ⛰️. Po sedmi úžasných letech se naše speciálka na ultralehké turistické vybavení Travelight mění na Gramino. Ultralight smýšlení se mezi cestovateli rozšiřuje, nám se daří a chceme se posouvat vpřed a Travelight brand nám už nestačí. Po více než půl roční práci se s tebou můžeme o vše podělit 😊.

Další kopec před námi

Když jsme s parťákem Davidem Hotařem před sedmi lety s dávkou naivity a minimem podnikatelských zkušeností zakládali Travelight (mimochodem, samotný název Travelight vznikl během přibližně pěti minutového rozhovoru 😁), s očekáváními a ambicemi jsme se drželi při zemi. Naše skladové zásoby, pořízené primárně z úspor stavebního spoření, se tehdy vešly do malé šatní skříně. Navíc pár dní po oficiálním vzniku firmy v únoru 2017 jsem dokonce odcestoval na šest měsíců studovat do Portugalska. Asi tolik k našim začátkům, které rozhodně nebyly podle podnikatelských příruček.

Jako správní hikeři a horalové jsme si ale krok za krokem plnili své cíle a milníky a následně si dávali nové, větší a náročnější mety. Až jsme v určitém momentu došli k závěru, že nás název Travelight v dalším rozvoji limituje.

Náš pečlivě vybraný sortiment chceme totiž nabídnout i hikerům za hranicemi Česka a Slovenska a časem uvést na trh vlastní ultralehké produkty. K tomu potřebujeme, aby byla značka odlišitelná, dobře zapamatovatelná, měla volné zahraniční domény a splňovala další kritéria – tohle všechno ale značka / název Travelight nesplňoval.

Je to o lidech a ti se nemění

Už od počátku jsme chtěli přinášet ty nejlepší ultralehké produkty a vychytávky na trekování, a to se nemění ani s naším novým názvem. Neméně důležité je pro nás sdílení inspirace, kam vyrazit, a potřebného know-how, jak se sbalit tak, aby sis své cesty mohl užívat s lehkým batohem a bez zbytečného trápení. Budeme i nadále tvořit podcast Život na treku se zajímavými hosty a organizovat festival pro všechny blázny a milovníky do dálkových treků a ultralehkého vybavení.

Doposud si u nás zákazníci nejvíce cenili rychlého doručení objednávek, ochoty a možnosti cokoliv konzultovat na on-line chatu nebo po telefonu, a i toho se plánujeme s naším týmem držet.

Na pořádnou cestu s pár gramy

Proces vymýšlení nového názvu a příprava na tuhle změnu nebyla vůbec jednoduchá. Jedno jsme ale věděli už od začátku, že v našem novém názvu chceme zachovat naši DNA, a to věřím, že se povedlo skvěle. Název gramino obsahuje propojení dvou slov – gram a camino.

Gram odkazuje na lehkost, kterou si u vybavení tolik ceníme a zároveň je to základní parametr produktů v našem sortimentu, který hraje velkou roli při rozhodovacím procesu, zda danou věc vůbec zařadíme do naší nabídky, či nikoliv.

Camino ve španělštině znamená cesta, pěší pouť nebo stezka. Většina z nás si taky camino spojí s legendární pěší poutí Camino de Santiago, která je pro řadu lidí vstupenkou do světa dálkových treků. Podobnou vstupenkou či branou do světa ultralightu a dálkových treků chceme být pro naše zákazníky i my.

Vizuální identitu jsme postavili na fontu s unikátní písmenem g a logotyp lehce okořenili nabízejícím se propojením mezi písmeny R a A (ligaturou), která pro nás symbolizuje komunitu. Symbolem gramina je první písmeno g, které samo o sobě zastává jednotku hmotnosti gram – v jednoduchosti je krása.

Naše primární barvy jsou svěží žlutá corn a tmavě zelená celtic. Žlutá barva evokuje slunce, nese v sobě radost a lehkost. Tmavě zelená žlutou barvu krásně doplňuje a působí uzemňujícím dojmem.

A na závěr pár ukázek, jak může vypadat náš nový kabát na obalech, produktech, páskách, v podcastu a na reklamních bannerech. Budeme rádi, když nám napíšeš, co si o naší nové identitě myslíš. 🙏

Komunito, díky!

Nic z toho by nešlo bez objednávek, zpětné vazby a podpory vás – našich zákazníků, fanoušků a přátel. Takže pokud mezi ně patříš i ty, za celý tým gramino ti srdečně děkuji! Pokud máš kolem sebe kámoše hikery, trekaře či turisty, dej jim prosím o téhle změně vědět. Taky nás sleduj na sociálních sítích, aby ti neunikly žádné nové ultralehké vychytávky a tipy.

Měj se fajn a vidíme se na treku!

Komentáře

Další články

Přejít na blog

×